Συνάντηση εργασίας πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη 26 Νοεμβρίου 2019 ανάμεσα στον Δήμαρχο Δυτικής Αχαΐας κ. Σπύρο Ν. Μυλωνά και στο Διοικητικό Συμβούλιο της «ΑΧΑΓΙΑ ‘82». Η διοίκηση είχε την ευκαιρία να γνωστοποιήσει στη νέα δημοτική αρχή την πορεία που διανύει η ομάδα στις εθνικές κατηγορίες καθώς και τα προβλήματα με τα οποία έρχεται αντιμέτωπη σε ότι αφορά το γήπεδο.

Από την πλευρά του ο Δήμαρχος διαβεβαίωσε το Διοικητικό συμβούλιο ότι πρόκειται να σταθεί αρωγός στα προβλήματά τους και ότι στόχος την νέας δημοτικής αρχής αλλά και του ίδιου προσωπικά είναι η προαγωγή του αθλητικού πνεύματος στην περιοχή, η ανάδειξη του αθλητισμού καθώς και η ώθηση σε αυτόν.

Ο αθλητισμός είναι και θα έπρεπε να είναι ένα κοινωνικό και πολιτισμικό αγαθό με παιδαγωγικό χαρακτήρα και σαν τέτοιο επιθυμεί να το δει η νέα δημοτική αρχή μέσα από την συνεργασία της με τα αθλητικά σωματεία.