Με επιτυχία διεξήχθη ο Σπιρομετρικός έλεγχος από την ΚΕΔΔΥ και την ΠΔΕ στην Κάτω Αχαΐα

Η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Δυτικής Αχαΐας σε συνεργασία με την Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδος και της Ελληνικής Πνευμονολογικής Εταιρείας πραγματοποίησαν δωρεάν Σπιρομετρικό έλεγχο .

Η Εξέταση διενεργήθηκε από τον Πνευμονολόγο κ. Μπαραμπάτη Νικόλαο και τους συνεργάτες του την Τρίτη 20 Μαρτίου 2018 στο Πολιτιστικό Κέντρο «Μελίνα Μερκούρη» στην Κάτω Αχαΐα. Η προσέλευση του κόσμου ήταν ικανοποιητική καθώς συμμετείχαν άτομα από διάφορες ηλικίες.

Άλλωστε, ο Δήμος Δυτικής Αχαΐας έχοντας εντάξει στις άμεσες προτεραιότητες του και άλλες τέτοιες δράσεις που αφορούν την πρόληψη αλλά και την ενημέρωση στο θέμα της υγείας των δημοτών μας.