Επίσκεψη του Δημάρχου Δυτικής Αχαΐας Χρήστου Νικολάου  στο Υπουργείο Περιβάλλοντος και Ενέργειας.

Στελέχη και συνεργάτες του υπουργού Περιβάλλοντος και Ενέργειας  συνάντησε ο Δήμαρχος Δυτικής Αχαΐας Χρήστος Νικολάου  στην Αθήνα. Η ατζέντα συζήτησης περιελάμβανε τόσο το ζήτημα της ΔΕΗ που έχει προκύψει με τις οφειλές της ΔΕΥΑΔ καθώς και μακροπρόθεσμες λύσεις ώστε να επιτευχθεί εξοικονόμηση ενέργειας με σκοπό την μείωση του κόστους και την οικονομική  ανάσα προς  τους καταναλωτές.

«Συζητήσαμε τόσο βραχυπρόθεσμες όσο και μακροπρόθεσμες  λύσεις σχετικά με την ενέργεια που καταναλώνουν τα αντλιοστάσια της ΔΕΥΑΔ …. Είμαστε σε  αναζήτηση διάφορων λύσεων και θα πρέπει να προσαρμοστούμε στα νέα δεδομένα που διαμορφώνονται όσο μπορούμε ακόμη μόνοι μας  διότι διαφορετικά θα μας το επιβάλλουν…….θα ακολουθήσουν και άλλες συναντήσεις ώστε να διαμορφωθεί ένας στρατηγικός  σχεδιασμός με σημαντικά οικονομικά οφέλη για τον πολίτη» ανέφερε μεταξύ άλλων ο κ. Νικολάου.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com